Шкільний музей хліба        Першого вересня 1981 року гостинно відкрила двері середня школа №1 м. Нетішин. Здобутком школи є музей хліба. Засновник музею - Нетішинська загальноосвітня школа I-III ступенів №1. Шкільний музей створювався протягом 2008 року. З першого вересня 2008 року він уже прийняв своїх перших відвідувачів - учнів нашої школи. Музей налічує понад 90 експонатів, які розміщені по розділах експозицій: зернові рослини, обробіток грунту, виготовлення борошна, випікання хліба, різновиди випеченого хліба Нетішинським хлібзаводом, сценарії свят “Хліб- всьому голова”, письменники і поети про хліб.
        В музеї працюють учні: активні, ініціативні, намагаючись донести величезне значення хліба і бережливе ставлення до нього. Будучи осередком освіти і виховання, сприяє забезпеченню духовної щедрості поколінь. Музейниками проводиться велика фондова, експозиційна, лекційна і масово-просвітницька робота. Серед експонатів, представлених в музеї, можна побачити знаряддя праці хліборобів. А саме: ціп, серп. Такі необхідні при випіканні хліба атрибути: сито, діжа-годувальниця, лопата для саджання хліба в піч. Великий внесок у поповнення музею хліба надали працівники Нетішинського хлібзаводу. Вони допомогли підготувати вироби свого заводу для багаторічного зберігання.
        Вагомим результатом наполегливої праці музейників є збір старовинних предметів, які використовувалися при приготуванні хліба, виробів із зернових.
Одним з напрямів роботи музею є науково-дослідницька робота, в основу якої покладено використання джерел бібліотек нашого міста, архівних матеріалів.
        Музей взаємодіє з іншими зацікавленими закладами і установами. За роки існування тут проведено близько 100 оглядових і тематичних екскурсій. Серед гостей, крім вчителів, учнів шкіл та їх батьків, гуртківці БДТ, члени методичних об’єднань, учасники молодіжної канадсько-української обмінної програми.
        Незабутніми, пізнавальними і діловими залишилися в пам’яті членів музею зустрічі з робітниками Нетішинського хлібозаводу та краєзнавчого музею.
Так як одним з головних завдань музею згідно Статуту є поглиблення загальноосвітньої підготовки учнівської молоді та допомога педагогічному колективу школи у впровадженні нових нетрадиційних форм роботи за інтересами, стало доброю традицією проводити в музеї уроки та позакласні заходи.
Серед відділів музею гідне місце належить зерновим культурам, етнографічному . З великим бажанням та інтересом працюють музейники над збором експонатів. Вони вчаться складати каталоги (алфавітного і систематичного) та картотеки творів про хліб та працю хліборобів.
        У своєму арсеналі музей має понад 100 розробок виховних заходів по бережному відношенню до хліба і праці хліборобів; матеріали голодомору 1932-1933 р.р. Особливий інтерес викликають матеріали рецептів приготування різних випічок, пасок, тістечок.
         Фундаторoм шкільного музею хліба є вчитель початкових класів Шевчук Марія Олексіївна2013 - 2014 н.р.
Керівник музею - Чмелюк Марія Володимирівна


 
 
Виховний захід пам'яті жертв голодомору
«Збудуймо пам'яті негаснучий собор»


Сценарій
golodomor.doc
Пошук у новинах
Знайти
Навігація
Погода
Контактна інформація
(03848) 9-02-96 — Директор
(03848) 9-02-90 — Методичний кабінет
e-mail: zoshnet1_2016@urk.net
Наша адреса
Хто онлайн?
Всього на сайті: 5

Користувачів: 0


Роботів: 0


Гостей: 5

Інформаційний куточок
Навчальний заклад, в якому Ви навчаєтесь, обслуговує інспектор ювінальної превенції поліції м.Нетішина
Демчук Олег Сергійович
p.т. 3 – 47 – 95 каб. № 23
приміщення Нетішинського МВ
З усіма питаннями, що належать до компетенції кримінальної міліції у справах дітей, Ви можете звернутись за телефонами:
Чергова частина Нетішинського МВ УМВС України в Хмельницькій області працює цілодобово
Адреса: м. Нетішин, вул. Енергетиків, 4
Телефони: 102 або 3-25-02
e-mail: ditypolice@mvs.gov.ua
Місцевий час
Календар
}