16 ЛИСТОПАДА- МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВІДМОВИ ВІД ПАЛІННЯ
Сьогодні, у третій четвер листопада, відзначається Міжнародний день відмови від паління. Подія була започаткована у 1977 році Американським онкологічним товариством. Міжнародний день відмови від паління має за мету донести до людства інформацію про згубний вплив цієї звички, залучити до боротьби проти паління якомога більше людей.
В медіатеці Нетішинського академічного ліцею відбулась бесіда «Куріння чи здоров’я – обирайте самі» з учнями 7-В класу (кл.кер.Неля Сидоренко ). Бібліотекарі обговорили з учнями про те, як паління впливає на здоров’я людини та розвіяли міфи, що склалися навколо нього; як захистити себе та близьких від паління. Учні дізналися про негативний вплив електронних сигарет на здоров'я не лише того, хто палить, але й оточуючих. Учні переглянули презентацію «Ні-палінню!» та відеоролик «Шкідливість паління». Діти зробили висновок, що здоровим бути модно! Так-спорту!
Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція гідності. 13 листопада 2014 року був підписаний указ про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи.
На годину спілкування «В єдності і сила народу» до медіатеки були запрошені учні 5-А класу (класний керівник Оксана Самолюк). Під час години спілкування учні дізналися про історію свята, подивилися відео «Як це було…», разом поміркували над запитаннями «Шо таке свобода та гідність?». Також учні зіграли гру «Збери прислів’я» та розгадали патріотичний кросворд. На закінчення учні поділилися своїми думками «Україна це…» та «Я бажаю Україні…».
Разом до перемоги! Слава Україні!
16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності. З метою ознайомлення дітей із поняттям «толерантність» на годину спілкування до медіатеки були запрошені учні 6-Б класу (кл. кер. Світлана Афанасьєва).
Учні навчалися формувати ціннісні відношення до самого себе та до інших людей; формувати уявлення про різновиди толерантності, готовності розуміти, приймати, спілкуватися з іншими людьми, взаємодіяти з ними на основі співпорозуміння, доброзичливості; виховувати співчутливість, чуйність.
Діти пройшли тест «Чи різні ми?», склали «Квітку толерантності», а на останок подивилися відео «Толерантність як основа сучасного світу».
Разом до перемоги! Слава Україні!

Завершується Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Я вірю в майбутнє, твоє Україно!». Піснею «Україна» у виконанні учня Павла Шпака (учня 8-Акл.) розпочався сьогодні в медіатеці захід, на який були запрошені учні 11-Б класу (кл.кер. Лілія Назімко).
Цікаво пройшов психологічний тренінг «Подбаймо про своє емоційне здоров’я», проведений Оксаною Деркачук, директором Clever Space. Як визначати свій ресурс, розпізнавати позитивні та негативні емоції, покращити емоційне здоров’я, бути гармонійно врівноваженим, особливо у воєнний час? Ці та інші питання були обговоренні під час тренінгу. Оксана Деркачук ознайомила учасників із вправами для покращення настрою та психічної стабільності, як можна створити атмосферу гарного настрою. Учні малювали, активно відповідали на запитання. Панувала доброзичлива атмосфера, яка покращила всім присутнім настрій, підняла ресурс кожного.
Оксана Деркачук подарувала працівникам медіатеки глечик, в який учні зібрали складові щастя. Разом до Перемоги!
[center]

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Я вірю в майбутнє, твоє Україно!» бібліотекарями медіатеки проведено годину спілкування «Розповім про Героя. Герої не вмирають!» з учнями 9-В класу (кл. кер. Ірина Івчук).
Бібліотекарями була створена та представлена презентація «Випускники та батьки учнів нашого закладу, які загинули, захищаючи Україну». Презентація супроводжувалася короткими повідомленнями учнів, які ознайомили присутніх з біографією героїв нашого міста, які віддали своє життя, захищаючи нашу Батьківщину. Учні взяли участь в інтелектуальній грі, поділилися думками, якою вони хочуть бачити Україну після Перемоги.
На завершення заходу бібліотекарями було представлено відео «Загиблим захисникам-героям Нетішина». Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять героїв. Слава Україні! Героям Слава!
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» з учнями 9-А класу (класний керівник Юлія Коритовська) була проведена бесіда з елементами вікторини «Захист Вітчизни – нагальна потреба сьогодення». Захід розпочався із читання власних віршів про Україну ученицею Катериною Чибук. Учні розмірковували над актуальними питаннями: «Чи вважаєте ви себе патріотами України?», «Наскільки ви пишаєтеся тим, що ви є – громадянами України?», «Що необхідно зробити для захисту своєї держави?». Учням також були продемонстровані короткі патріотичні відеоролики про Україну, а також про озброєння, яке необхідно для захисту нашої держави. На завершення бібліотекарі провели інтелектуальну гру «На варті Вітчизни».
Слава Україні! Героям Слава!
«Що я можу зробити для своєї Батьківщини?» - під такою назвою бібліотекарями проведено круглий стіл, на який були запрошені учні 10-Є класу (кл.кер. Володимир Герасимчук). Учні дискутували, що вони можуть зробити у воєнний час для України. Були різні думки: волонтерство та допомога сім’ям захисників, особам, хто втратив домівки; донати , бути активним в інформаційному просторі, транслювати українську культуру, заохочувати увагу світової спільноти на підтримку України тощо. Також учні поділилися своїми думками якою мріють бачити свою Батьківщину після перемоги. Бібліотекарями було продемонстровано відеоролик «Українці – нескорені, незламні та непереможні».
З цікавістю учні обговорювали, представлене бібліотекарями Всеукраїнське соціологічне дослідження «Підлітки та їхнє життя під час війни». Учні взяли участь в інтерактивній грі «Відомі постатті». Подившись відео «Загиблим захисникам воїнам Нетішинської ТГ», присутні хвилиною мовчання вшанували їх пам'ять. Героям слава! Україні Слава!
«НЕСКОРЕНА ТА НЕЗЛАМНА УКРАЇНА» – такою була тема години спілкування з учнями 10-Г (кл.кер. Наталія Кочуренкова), які завітали до медіатеки Нетішинського академічного ліцею. Тема ця небайдужа кожному патріоту-українцю, адже після повномасштабного вторгнення Україна для всього світу стала символом незламності і сили. Окупанти, посягнувши на українські землі, сподівались захопити вільний народ за декілька днів, забувши про те, що століттями чужинці дивувалися неповторній звитязі українського воїна. Так і сьогодні, коли за короткий термін, за підтримки потужного всеохоплюючого волонтерського руху, Збройні Сили України перетворилися на одну з найбільш боєздатних та дієвих армій, а український народ не припиняє дивувати світову спільноту своєю злагодженістю, мужністю та звитягою.
Учні говорили про героїзм наших воїнів на передовій та тих, хто допомагає в тилу. Деякі учні поділилися власними переживаннями, своїм болем після того як залишили території, де ведуться бойові дії. Переглянули відео «Міста-герої України 2023», які отримали відзнаку за подвиг, масовий героїзм під час відсічі збройної агресії проти України. Разом шукали відповідь на головне проблемне запитання уроку: чому український народ є незламним? Відповідали на за запитання патріотичної вікторини «Ми українці: честь і слава незламним!».
Переглянувши відео про загиблих воїнів Нетішинської ОТГ, хвилиною мовчання вшанували їх пам'ять. Героям Слава!!!
З учнями 9-Г класу (кл.кер.Наталія Яцюк) була проведена бесіда з елементами вікторини «Нам українською судилось говорити». Учні згадали історію виникнення української мови, отримали поради як вивчити українську мову та дізналися цікаві факти про нашу мову. Також були продемонстровані відеоролики про значення української мови та проведена вікторина «Знавець рідної мови». Нам українською судилось говорити і ми цим пишаємося!
Обереги – наші прадавні добрі символи-захисники, знаки віри у вище заступництво. Саме з оберегів починається для кожного з нас Батьківщина.
Сьогодні учні 9-Б класу (кл.кер. Марія Чмелюк) Нетішинського академічного ліцею були запрошені в медіатеку на майстер-клас по виготовленню оберегів-янголів. Це була година захопливого творення справжнього українського оберегу під керівництвом досвідченої майстрині Тетяни Ходак. Під час виготовлення оберегів, учні вкладали свої думки і побажання , щоб у них та наших захисників усе було добре, щоб воїни повернулись живі та неушкоджені. Разом до ПЕРЕМОГИ!
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Вірю в майбутнє твоє,Україно!» в медіатеці пройшла цікава зустріч учнів 11-А класу (кл.кер. Галина Місюк) з Віктором Гусаровим, поетом, перекладачем, краєзнавцем, автором і виконавцем бардівських пісень, членом Спілки журналістів України, в минулому головним редактором газети Хмельницької АЕС «Перспектива».
Писати вірші Віктор Гусаров почав в юності. В студентські роки відвідував літературні об’єднання в Кам’янець-Подільському, де навчався в педінституті, та Хмельницькому. Творчим підсумком написаного стала збірка віршів «Весна прийде», переклади «Від Поділля до Добруджі», книга «Енергія єднання» та інші.
Бібліотекарі ознайомили присутніх з життєвим та творчим шляхом Віктора Гусарова, представили презентацію.
Віктор Гусаров розпочав свій виступ з віршів про Україну, її сьогодення, присвяченим героїзму українського народу у війні з російським окупантом. Твори автора пронизані глибокими філософськими роздумами про життя, призначення людини на Землі.
Продовжив свій виступ Віктор Гусаров читанням поезій про жінку. Як сказав поет: Лірика і жіночі образи – мені притаманне. Взагалі, гусарам це належить робити!
Вірші Віктора Гусарова торкнулися душі кожного присутнього на заході. Таким же надзвичайно насиченим, глибоким був весь виступ Віктора Гусарова, який виконав свої поезії. Чередувались пісня і вірш... Пісні «Про кохану», «Ти чарівна жінка», «Пахнуть коси любистком» та інші радували слухачів. Учні разом підспівували за автором його пісні.
Усім присутнім особливо сподобалася його пісенна частина. Приємний голос, гарне виконання, змістовні пісні – бард заворожив присутніх вмілим виконанням.
Слава Україні! Перемога буде за нами!
2 жовтня відбулось відкриття Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Я вірю в майбутнє твоє, Україно!» заходом «Шана за подвиг, вдячність за мир». На зустріч були запрошені учні 10-Л класу (кл.кер. Михайло Таборчук). Гостями заходу були: Василь Войцехівський, ветеран АТО; Микола Матвійчук, вчитель предмету Захист України.
Учні із захопленням слухали розповідь Василя Войцехівського, який без вагань пішов добровольцем на війну. Михайло Таборчук говорив про важливість святкування Дня захисника та захисниць України, пов’язав цей день з сучасною історією. Микола Матвійчук поділився роздумами про російсько-українську війну, прочитав свої вірші.
Бібліотекарі продемонстрували відеоролик, присвячений загиблим воїнам Нетішина. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять героїв. Герої не вмирають!
На закінчення заходу учні 11-Г класу (кл.кер. Неля Герасимчук) заспівали пісню «Не твоя війна».
Вшанування пам'яті про загиблих воїнів — це наша вдячність за те, що ми можемо жити, навчатись працювати й любити.
Слава Україні! Разом до Перемоги!
В рамках Тижня дитячої та юнацької книги у медіатеці відбулась зустріч з ТЕТЯНОЮ ВОЛОШИНОЮ, майором поліції, поетесою, письменницею, яка презентувала збірку новел «ЕКСЦЕС ВИКОНАВЦЯ». На захід були запрошені вчителі, учні 10-В класу (кл.кер.Надія Шаправська), 10-Г класу (кл.кер. Неля Герасимчук).
«ЕКСЦЕС ВИКОНАВЦЯ» - це перша прозова збірка письменниці , у якій вміщено 17 історії з життя персонажів, що знехтували нормами закону і стали злочинцями. Були підняті питання, які в ній розкриваються: алкоголізму, наркоманії, самогубства, деяких видів шахрайств, злочинів проти здоров'я та життя, майнових злочинів. Книга дуже актуальна, правдива, повчальна, цікава. Багато історій з власного досвіду роботи Тетяни Волошиної, як слідчого, ювенального інспектора.
Працівниками медіатеки була представлена презентація про життєвий та творчий шлях Тетяни Волошиної та буктрейлер до книги «ЕКСЦЕС ВИКОНАВЦЯ». Радимо прочитати цю книгу.
Бажаємо успіхів і нових творчих злетів Тетяні Волошиній!
Щиро вдячні нашим читачам, їхнім батькам, вчителям за подаровані медіатеці книги!
Особливо, щиро дякуємо вчителю Лілії Назімко та учням 10-Б- класу, вчителю Світлані Бондарчук, Світлані Трофімовій за книжкові дарунки!
Читаємо українською!
Можливо саме ваша книга допоможе читачеві відволіктися від тривожного сьогодення!!!
Наближаємо перемогу разом!!!
Завдяки програмі КРЕАТИВНА ЄВРОПА видавництво «ІРБІС КОМІКСИ» подарувало нашій медіатеці два комікси з їхньої колекції книг.
Видавництво «Ірбіс Комікси» об’єднує однодумців, які вважають, що комікси та графічні романи – це неймовірно цікавий та ефективний спосіб пізнання нового та корисного. «Краще один раз побачити, ніж сто раз почути» - говорить всім відоме прислів’я.
«Краще один раз побачити, ніж сто раз прочитати» - так вважають любителі коміксів та графічних новел. Науковці підтверджують, що читання коміксів та графічних новел рівномірно задіює дві півкулі мозку, покращуючи вміння дітей читати та розвиваючи бажання читати більше. Важливо, що комікси неймовірно розвивають у дітей уяву.
Разом навчимо дітей любити книгу! Разом до ПЕРЕМОГИ!
До Дня безпечного Інтернету працівниками медіатеки проведено годину спілкування «Безпечний Інтернет» з учнями 9-Б класу (кл.кер. Наталія Кочуренкова). Під час заходу учні розширили і поглибили знання про безпеку в Інтернеті та соціальних мережах, небезпеки, які існують в Інтернеті та шляхи їх подолання, що таке кібербулінг. Розгадували ребуси, працювали в групах. На закінчення подивились відеоролик про кібербулінг, ознайомились із пам’яткою «Неприємності в мережі та як їх уникнути».
В рамках проведення Тижня Безпечного Інтернету працівниками медіатеки була проведена виховна година «Що означає бути медіаграмотним?» для учнів 8-В класу (класний керівник Ірина Івчук). Під час заходу учні ознайомилися з поняттями «пропаганда», «маніпуляція» та «фейк». Також учні розглянули основні правила пошуку інформації, способи аналізу й оцінки медіаповідомлень.
На закінчення учні подивилися коротке відео про те, як бути медіаграмотним та пройшли тест «Медіаграмотність для школярів».
37 річниця аварії на Чорнобильській АЕС
Чорнобиль — біль не тільки України, це біль усього світу.
Сьогодні працівниками медіатеки була проведена година-пам’ять «Чорнобиль - скорбота пам’яті людської», на яку були запрошені учні 8-Б класу (кл кер. Марія Чмелюк). Захід супроводжувався відео-екскурсом «Стежками Чорнобильської катастрофи», завдяки якому присутні ознайомилися з причинами та наслідками трагедії, взяли участь в обговоренні переглянутого, усвідомили масштаби Чорнобильської трагедії, відчули гордість за свій народ. Учні переглянули презентацію «16 маловідомих фактів про Чорнобильську трагедію».
До роздумів на дану тему долучилися психолог Тетяна Захаревич-Любченко, яка під час Чорнобильської трагедії працювала піонервожатою в дитячому таборі "Молода гвардія" у місті Одеса. 13 травня в табір привезли дітей з міста Прип’ять з якими їй довелося працювати. Розповідь Тетяни Василівни зацікавила всіх присутніх.
Працівники медіатеки познайомили присутніх з книжковою виставкою «Чорнобиль-довгий слід трагедії» .
Наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та патріотизму. Особливо актуально це в наш час після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Ярмарка читацьких думок «КНИГИ, ЯКІ Я ВІЗЬМУ У МАЙБУТНЄ» була проведена спільно працівниками медіатеки та вчителем ГАЛИНОЮ МІСЮК, учнями 10-А класу в рамках Тижня дитячої та юнацької книги. На заході були також присутні учні 10-К класу (кл.кер Наталія Козак) Своїми враженнями від улюбленої книги поділилися учні 10-А класу: Павлов Ярослав, Бродський Дмитро, Колупай Олександра, Фельтина Злата.
Книги, які змінили їх світогляд представили також учні 10-К класу: Довгушко Софія, Кравчук Меланка, Лосінець Іванна, Онойко Роман Книги були такі різні, але прочитавши одну, незмінно хочеться взяти іншу і зануритися в неї знову.
Галина Місюк порекомендувала книги, які на її думку, впливатимуть на їх світогляд. Бібліотекарі, в свою чергу, порадили літературу. яку корисно прочитати ліцеїстам.
З книгою до Перемоги!
Цікаво і змістовно пройшло сьогодні відкриття Тижня дитячого та юнацького читання «Книга єднає країну!» в Нетішинському ліцеї, на який були запрошені директорка Острозького музею книги та друкарства Світлана Позіховська , старший науковий працівник музею Анатолій Хеленюк та учні 10-З (кл.кер. Галина Комарецька) та 10-К (кл кер. Наталія Козак).
З привітальним словом виступила директор ліцею Таміла Соболик, яка відзначила про важливість книги у цей нелегкий час і наголосила, що НАЦІЯ, яка ЧИТАЄ — НЕПЕРЕМОЖНА! Відкрили захід учні 10-Г класу піснею «Заспіваймо пісню про Україну».
Працівниками музею були представлені рукописні книги, стародруки, сувої, мініатюрні та вишиті книги, інші рідкісні та цінні видання. Учні з неабияким захоплення спробували писати справжнім пером, а працівники музею, в свою чергу, поділилися секретами закулісся своєї роботи.
Щиро дякуємо всім! З книгою до Перемоги.
З метою поглиблення знань про Європейський Союз, формування європейських цінностей, усвідомлення важливості євроінтеграції, приналежності України до європейської спільноти працівниками медіатеки проведена година цікавих повідомлень «Європейський Союз: дізнайся більше». На захід були запрошені учні 11-В класу (кл.кер. Наталія Ярмолюк).
Під час заходу учні здійснили віртуальну подорож країнами Європейського Союзу: відвідали Німеччину, Польшу, Данію, Італію, Францію та ознайомились з культурою, звичаями та традиціями цих країн.
Перевірити свої знання, ерудицію, кмітливість учні мали змогу під час пізнавальної гри «Відкрий для себе Європу» та вікторини «Що я знаю про Європейський Союз?». Під час заходу учні демонстрували свої знання та дізнавалися багато цікавого про країни ЄС, історію створення Євросоюзу, його прапору та гімну, який мали можливість прослухати. Учні подивилися відеоролик «Цікаві факти про Євросоюз».
Наприкінці заходу учні поміркували, який внесок вони можуть зробити у розвиток нашої держави, щоб піднести її до рівня найрозвиненіших країн Європи, адже Україна гідна бути членом і партнером ЄС. Українці вже неодноразово це довели всьому світові. Разом до миру та перемоги!
Працівниками медіатеки також була проведена гра-вікторина « Що я знаю про Європу ». На вікторину були запрошені учні 10-Ж класу(кл.кер Гусар О.В.).
Щиро дякуємо усім, хто долучився до створення українського культурного осередку в місті Валенсія , де зараз проживає багато українців, що за період війни знайшли прихисток в Іспанії.
Сьогодні учні 10-Є класу (кл.кер. Тетяна Карпова) Нетішинського ліцею №1 були запрошені в медіатеку на майстер-клас по виготовленню оберегів-янголів. Це була година захопливого творення справжнього українського оберегу під керівництвом досвідченої майстрині Тетяни Ходак. Під час виготовлення оберегів, учні вкладали свої думки і побажання , щоб у наших захисників усе було добре, щоб вони повернулись живі та неушкоджені. А вже незабаром волонтери допоможуть ангелам-оберегам «долетіти» до захисників на передову.
Разом до ПЕРЕМОГИ!
14 вересня в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася творча зустріч та авторська презентація літературно-художнього видання «Голос роду», знаної української майстрині слова і пісні, нашої землячки з Городоччини - Надії Лаврентіївни Пукас.
Бібліотекарі та Лілія Назімко, вчитель української мови та літератури , були запрошені на зустріч та доєднались до заходу в онлайновому режимі на платформі Zoom. Лілія Назімко поділилась своїми враженнями від прочитаних оповідань літературно-художнього видання «Голос роду», відмітила, що ця чудова книга стане в нагоді на уроках української літератури, адже вона наповнена мудрістю поколінь. Ліля Назімко прочитала свій власний вірш.
Своїми спогадами ділилися: Надія Орловська - методистка, старша викладачка кафедри менеджменту Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Зоя Діденко – голова міського товариства української мови імені Т. Г. Шевченка «Просвіта»; Ада Гордова - представник обласної ради ветеранів; Надія Васильєва – ветеран бібліотечної справи; Станіслава Карван - заслужений працівник культури України; Ірина Мандзій - голова Хмельницької міської Ради жінок; Іван Пустовий - композитор і поет, заслужений діяч естрадного мистецтва України; Валентин Ільїнський, заслужений працівник освіти України, доцент кафедри культурології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії; Світлана Манзюк, методистка обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Ольга Блажевич та педагоги територіальних громад області.
Ще не всі узори виткала у своєму килимі долі Надія Лаврентіївна, іще не всі барви перейняла у своєї землі, у рідного неба, у теплого сонця. Наша, по-справжньому народна, майстриня – біля творчого верстата. Нехай щастить їй на многії і благії літа, на гарні і багаті життєві і мистецькі ужинки.
Війна, сховище, окупація, полон... Раніше ми читали про це в художніх творах — а сьогодні ці страшні слова стали нашою реальністю й увійшли до щоденного вжитку. Але ми впевнені, що справжня література вміє лікувати та допомагати, тож підготували добірку творів, які дуже на часі. Це книги про війну, у центрі яких не воєнні дії, а людина та її відчуття на тлі страшних історичних подій.
Ляльки-мотанки — це давній український оберіг, символ добра і благополуччя, символ надії на краще та сильний сакральний предмет. Їх робили на здоров’я, благополуччя, вдале заміжжя й для безлічі інших цілей. А ще вони сприяють поглибленню знань про етнічну самобутність українців та допомагають відродити традиції рідного краю.
Дякуємо нашого партнера Наталію Шпакович та прекрасну майстриню Тетяну Ходак за допомогу у проведенні майстер-класу «Виготовлення ляльки-мотанки» з учнями 4-А класу, що навчаються за програмою «Інтелект України» (класний керівник Майя Ковальчук). Діти із задоволенням створювали свою першу ляльку-оберіг, яка допомагатиме їм у житті і захищатиме від усякого лиха.
З 1 по 31 жовтня 2021 року у Нетішинській ЗОШ №1 проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2021 року під гаслом - «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».
Дуже насичено та продуктивно пройшла перша декада місячника у шкільній медіатеці. Тетяна Біловус та Олена Башинська, бібліотекарі закладу, облаштували бібліотечну фотозону, виставку-вернісаж «Рушникове диво», книжкову виставку «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм», провели для учнів 4-Б класу Круглий стіл ''Народні традиції рідного краю", Брейн-ринг «Ми все знаємо про край де ми живемо», Урок-дослідження "Вами пишається Хмельниччина.
Видатні постаті ( А.З.Поліщук- видатний оперний співак, уродженець Нетішина)», на який було запрошено Наталію Шпакович, наукового працівника Острозького державного культурного заповідника та учнів 11-А класу.
Шкільна бібліотека як обов'язковий структурний підрозділ закладу освіти і важлива складова його освітнього простору займає важливе місце у системі краєзнавчої роботи. Тому, наші бібліотекарі продовжують проводити заходи, що сприяють духовно-етичному вихованню молоді, оскільки, привертаючи до читання учнів, передбачають збереження духовної спадщини, дбайливе ставлення до Батьківщини.
З метою належного вшанування імені всесвітньо відомої української письменниці Лесі Українки та відзначення 150-річчя від дня її народження, впродовж лютого місяця 2021 року працівниками медіатеки Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 було проведено низку цікавих заходів : літературні читання за творами Лесі Українки, години спілкування, літературні години, круглий стіл, бесіди, вікторини, тематична виставка-портрет «Хотіла б я піснею стати…» та інші заходи.
Шкільна медіатека взяла участь у Всеукраїнській мережевій бібліотечній акції, започаткованою Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В.О.Сухомлинського «Вірші Лесі Українки – джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу» та приєдналася до Міжнародного Інтернет-флешмобу «Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає...» , шкільного челенджу «Закохані у Лесину поезію».
2021 рік оголошений Роком Лесі Українки, в планах роботи медіатеки ще багато цікавого…